Biyografi

Kars’ta doğdu.Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü, ayrıca Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi SİYO mezunudur. Bir bankada ve Kooperatifler Genel Müdürlüğünde çalıştı. 1993 yılında Kars’ın ilk ve tek yerel televizyonu olan Serhat TV’yi ve Radyo Serhat’i kurdu
Tümay Dershaneleri’nin Kars ve Iğdır şubesini açtı ve Kavram Dershaneleri’nin de Kars şubesini devraldı. Bu dershanelerden yüzlerce öğrenci üniversitelere kazandırıldı. Kars’ta yıllar sonra il merkezinin tek sineması olan Kars Şehir Sineması’nı açtı. Çiftçilik,besicilik, elektronik parça satışı,bilardo salonu,cafe ve müzikhol,düğün salonu,fotoğraf laboratuvarı vb,işletmeciliği yaptı.TEMA Vakfı,Turizm Derneği,Karsspor yöneticiliği yaptı. Kars ve Kafkas Üniversitesi Kalkınma Vakfı Kurucusu oldu .
1999- 2009 yılları arasında iki dönem Kars Belediye Başkanlığı görevini yaptı. “Satılık Şehir Kars” ta önce altyapıdan başlayarak ,kentin hemen bütün yollarını yaptırdı,kent merkezinin hemen bütün kaldırımlarını
ilkkez ve doğal taştan yaptıdı. Çerme içme suyunu getirdi.Onlarca park, bahçe ve çocuk oyun alanları yaptırdı. Kentin çeşitli bölgelerinde havuz ve şelaleler yaptırdı.
Kentin girişlerini bulvar yaptırdı. Belediyeye yüzden fazla araç,ekipman aldı.O dönem belki doğuda tek ağaç dikme makinası alarak şehrin hemen bütün girişlerini ağaçlandırdı.
Kentteki bütün mezarlıkların,bütün camilerin,bütün okulların çevre düzenlemesini yaptırdı. Bütün camilerin taleplerine cevap verdi, yakacak ihtiyacını karşıladı. Bütün okulların taleplerini karşıladı. Milli bayramlarda ana okulundan lise son sınıflara kadar bütün öğrencilere hediye veriyor,çocuklar çocukluğunu yaşasın istiyordu.Başta Üniversite olmak üzere bütün kurumların taleplerini karşılıyor Kars’ı her yönüyle cazibe merkezi yapmayı hedefliyordu. Kentin imar planını, koruma imar planını ,imar 18 uygulamasını yaptırdı.
Toptancı Sebze ve Meyve Hali, Kapalı semt pazarı ve Fuar,Halk ekmek fabrikasını kurdu, beton santrali,asfalt şantiyesi,katlı otopark,yeni belediye binası yaptırdı. Kent Konseyi binası,Aynalı Köşk, Kadın Dayanışma Merkezi, Namık Kemal’in Evi, hamamları ve birçok tarihi binayı restore ettirdi. ,
Sukapı ve Kale çevresini gecekondulardan arındırarak bu bölge sakinlerini TOKİ den satın aldığı 351 konuta tek kuruş almadan yerleştirdi.
Döneminde başlatılan yeni otogar ve çöp arıtma inşaatı yarım kaldı.
Karsspor fahri başkanı oldu Yönetici,futbolcu ve taraftarlarla beraber Karssporu amatör ligden 2.ligin en üst sıralarına taşıdı. Karsspor tesislerini yaptırdı. İsmail Aytemiz’e Spor ve Sergi Salonunu yaptırdı.bale,buz pateni, atlı cirit,kayak, boks vb spor dallarında takımlar kurup destekler verdi. ı festivaller düzenlendi.
Uluslararası Kafkas Kültürleri Festivali’ne elliden fazla ülke katılıyordu. Uluslararası Altın Kaz Film Festivaline yüzlerce ulusal ve uluslararası oyuncu,senarist ve yönetmen katılıyordu.
Uluslararası Murat Çobanoğlu Aşıklar Bayramı gibi birçok etkinliğin yanısıra,hemen her hafta ulusal ve uluslararası sergi vb.yapıldığı Kars Sanat Merkezi’ni açtı. Belediye Tiyatrosunu kurdu. Belediye Sinemasını açtı.


TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ KURUCU BAŞKAN VEKİLİ VE ENCÜMENİ
TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ KURUCUSU VE ENCÜMENİ
DÜNYA KENTLER BİRLİĞİ UCLG KURUCU ÜYESİ
MERKEZİ SİCİLYA’DA OLAN AKDENİZ ÜLKELERİ YEREL YÖNETİMLER COPPEM ÜYESİ
HABİTAT-INTA DÜNYA KENTSEL KALKINMA ÖRGÜTÜ ÜYESİ
MAYOR OF PEACE- DÜNYA SAVAŞ KARŞITI BELEDİYELER BİRLİĞİ ÜYESİ
YEREL YÖNETİMLER DERNEĞİ BAŞKANI